بلاگ

بلاگ

اهمیت مصرف صبحانه

اهمیت مصرف صبحانه

امروزه، اهمیت مصرف صبحانه برکسی پوشیده نیست، چرا که همگان می دانند که صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز به حساب می آید.ما در شروع روز با خوردن یک صبحانه کامل و مقوی، انرژی لازم برای فعالیت را تامین می کنیم.صبحانه ای که از..

خواص زردچوبه

زردچوبه و خواص این ادویه معروف

زردچوبه از معروف ترین و پرمصرف ترین ادویه هایی است که به عنوان چاشنی و طعم دهنده در اکثر غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه مقاله به توضیح خواص زردچوبه می پردازیم.زردچوبه یکی از گیاهان خانواده زنجبیل است و هزاران سال است که..

تاثیرات مثبت مصرف حلیم بر رشد کودکان

یکی از عوامل رشد و نمو کودکان، تغذیه سالم است. تغذیه کودک در سن رشد آنقدر اهمیت دارد که تبدیل یکی از دغدغه های اصلی والدین شده است.مطالعات پزشکی نشان می دهد کودکانی که از برنامه غذایی سالم برخوردار نیستند از لحاظ ذهنی و جسمی..

حلیم با دارچین

چرا حلیم را با دارچین میخورند؟

حلیم از دسته غذاهای پرطرفدار سنتی ایرانی است که در میان مردم ایران از جایگاه خاصی برخوردار است. حلیم گندم در شهرهای مختلف کشورمان با روش های مختلفی طبخ می شود ولی در اکثر شهرها حلیم با دارچین صرف می شود.اکثر ایرانی ها به دلیل..

تاریخچه حلیم

  حلیم یا هَلیم از غذاهای سنتی منطقه خاورمیانه است که با گوشت و گندم یا بلغور یا جو پخته می‌شود. حلیم انواع مختلف دارد و مواد اولیه آنها با یکدیگر متفاوت است. اما برای تهیه حلیم گندم از گندم پوست گرفته و کوبیده شده،..

شله مشهدی

شله مشهدی

شله مشهدی که در مشهد فقط با نام شُله شناخته می‌شود، غذایی از خانواده آش‌ها است. مواد اصلی این غذا گوشت، حبوبات و ادویهٔ فراوان است که می‌توان برای خوشمزه و مقوی‌تر شدن این غذا، مقداری مغز قلم گاو به آن اضافه کرد. پیدایش شله..

طرز تهیه جریش، حلیم عربی

این حلیم  بسیار لذیذ که از بلغور تهیه میشود در کشور های امارات متحده عربی و اردن و همچنین برخی از کشورهای عربی دیگر طبخ میشود که طعم متفاوتی با حلیم ما ایرانی ها دارد. پیشنهاد میکنیم شما هم این حلیم را تهیه کنید و..

خواص گندم

خواص گندم

نحوه استفاده : در نان مصرف میشود و مصارف دیگری هم دارد که در ذیل به آن اشاره خواهد گردید :خواص گندم : گندم پر از املاح معدنی است. اگر طالب کسب ویتامین های گوناگون هستید، به سراغ گندم بروید.حریره گندم با شکر و بادام..

خواص حلیم

خواص حلیم

خواص حلیم  نیشابوری به دلیل استفاده از گندم سبوس دار و گوشت بسیار زیاد است. فیبر موجود در گندم سبوس‌دار با کاهش کلسترول خون، کاهش فشارخون، کنترل قندخون و کاهش احتمال لخته شدن خون باعث سلامت بهتر قلب و کاهش بیماری‌های قلبی می‌شود.حلیم نیشابوری یک..